پنج فایده ماساژ تایلندی

tai massage1:ازاد سازی اسپاسم وگرفتگی عضلانی

تکنیک های اعمال فشار در ماساژ تایلندی بسیار شبیه تکنیک های مورد استفاده در ماساژ ازاد سازی بافت است. در این ماساژ اعمال فشار معمولا با تکنیک شست فشاری است که در این حالت شست ها طبق اناتومی بدن فرد و مطابق با ان یا به صورت روی هم و یا به صورت کنار هم قرار میگیرد اعمال چنین فشاری روی عضلاتی که دچار اسپاسم  شده اند و ...

یا اعصابی که بین این عضلات گیر کرده اند باعث ازاد سازی اسپاسم عصلات شده همچنین همراه کردن این ماساژ با طب سوزنی اثر بخشی بسیار بیشتری خواهد داشت.

2:نرم کردن مفاصل

همچنان که در قسمت ماساژ تایلندی گفته شد در این ماساژ از پوزیشن های زیادی استفاده میشود که و اعمال فشار نیز به صورت کششی و فشاری است این فشار ها باعث افزایش انعطاف پذیری مفاصل و عضلات شده و حداکثر دامنه حرکتی مفاصل را بیشتر میکند همچنین میتواند در کم کردن درد و ضعف عضلانی و مفصلی تاثیر داشته باشد.

3:افزایش گردش خون

همانند سایر ماساژ ها این ماساژ نیز باعث افزایش میزان گردش خون در ناحیه مورد ماساژ میشود این افزایش باعث تسریع بهبودی عضله مورد نظر میشود.

4:بالانس و افزایش سطح انرژی

برگرفته از طب سنتی چینی ماساژ تایلندی در طول چاک راه های انرژِ اعمال فشار میکند . در طب سنتی چینی این باور وجود دارد که تحریک مقاط خاص بدن که به چاک راه های انرژی نیز معروف هستند میتوان با به جریان انداختن انرژی های راکد باعث افزایش جریان انرژیِ سالم که به qi  معروف است بشود. در طول این ماساژ تراپیست روی مریدن ها نیز کار میکند تا احساس ازاد سازی انرژی را پیدا کند.

5:درمان سیاتیک، سر دردو درد گردن

استفاده از طب های فشاری ، سوزنی جریان های مریدین ، انواع ماساژ ها در ترکیب با هم سعی در کم کردن این نوع درد ها را دارند در این بین ماساژ تای که ترکیبی از بسیاری تکنیک هاست میتواند  در رسیدن به این اهداف بسیار کمک کننده باشد تا علایم درد و اختلال هارا از بین ببرد همچنین در عین حال که بعضی از این تکنیک ها ازار دهنده هستند تاثیر شگفت انگیزی روی استرس و بهبود سلامت دارند.

جمع بندی: ماساژ تایلندی من جمله ماساژ های شرقی است توصیه این ماساژ بیشتر برای افراد با چثه عضلانی است چرا که فشار در این ماساژ نسبت به ماساژ های ریکلسیشن دیگر بسیار بیشتر است البته میزان فشار بسته به نظر ماسور دارد که میتواند این ماساژ را حتی برای افراد لاغر اندام هم بسیار دلپذیر کند.

بیشتر بخوانید : ماساژ تایلندی چیست؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید