ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ تایلندیبسیاری گمان میکنند ماساژ تایلندی من جمله ماساژ های نو ظهور در این عرصه است اما جالب است بدانید تاریخچه ی این ماساژ به حدود 2500 سال قبل برمیگردد. گفته میشود بنیان گزار این سبک ماساژ یک راهب بودایی در تایلند بوده است.
تفاوت ماساژ تایلندی با سایر ماساژها چیست؟
در این ماساژ از تکنیک های کششی فشاری استفاده میشود که این فشار ها و کشش ها به صورت...

ملایم  در طول چاک راه های انرژی داده میشوند تا انعطاف پذیری بدن را زیاد کنند،فشار روی عضلات ویا مفاصل را از بین ببرد و در نهایت سیستم انرژِی بدن را به تعادلی پویا برساند. از انجایی که این ماساژ با لباس انجام میشود به افرادی که از برهنگی واهمه دارند این ماساژ پیشنهاد میشود.
بسیاری از تراپیست ها این نوع ماساژ را برای بار اول پیشنهاد نمیدهد اما علت چیست؟
این ماساژ دارای تعداد زیادی پوزیشن و فشار نسبتا زیادی است که توسط وزن ماسور به شما اعمال میشود بنابراین در طی این ماساژ ماسور باید به دفعات زیاد شما را تغییر پوزیشن دهد و دور شما بچرخد که بسیاری از افراد این موضوع را خوشایند نمیدانند هم چنین در تکنیک های اوج این ماساژ فشار نسبتا زیادی به شما اعمال خواهد شد که برای افراد ضعیف جثه میتواند جالب نباشد.
در طی ماساژ تایلندی چه اتفاقی می افتد؟
به طور معمول ماسور برای اعمال فشار از دست و انگشتان خود استفاده میکند فشار به گونه ای است که معمولا ماسور یک خط عضله را دنبال کرده و در طول ان فشار وارد میکند در طی این ماساژ فرد ماساژ گیرنده روی یک مت یا روی زمین دراز میکشد اما لباس های خود را در نمیاورد. جنس لباس در این ماساژ معمولا نخی و استرچ است.
یوگای تنبلان
به این ماساژ یوگای افراد تنبل نیز گفته میشود از ان جایی که پوزیشن ها و فشار های مشابهی با یوگا دارد اما به این صورت که فشار را ماسور اعمال میکند . اما دقت کنید که این ماساژ علاوه بر ریلکس کردن شما سطح انرژی شما را نیز تا حد بسیار زیادی بالا میبرد.پ
پوزیشن ها در ماساژ تایلندی
در این ماساژ، فرد ماساژ گیرنده 5 پوزیشن را تجربه میکند در اولین حالت فرد به صورت طاق باز میخوابد و ماسور روی قسمت قدامی تحتانی بدن و همچنین دست ها کار میکند .در پوزیشن دوم و سوم فرد به پهلو ها میخوابد و ماسور قسمت های داخل پاها ،سرینی ها، کمر، عضلات زیر بغل و مقداری دست ها را ماساژ میدهد در پوزیشن چهارم فرد روی شکم خوابیده و قسمت خلفی اندام تحتانی و کمر و همچنین پشت دست ها کار میشود.در حالت بعدی فرد دوباره طاق باز میخوابد و با اعمال فشار های مختلف از ماسور قسمت ها خلفی پا این بار در حالت کشش مورد فشار قرار میگیرند.و در نهایت ماسور فرد را به حالت نشسته و پوزیشن اخر برده و قسمت سر ، گردن و کول مورد فشار قرا رمیگیرد.
تای ماساژ در امریکا
این ماساژ به ندرت در شهر های کوچک امریکا یافت میشود علت ان را میتواند به این موضوع اختصاص داد که انجاک این ماساژ در یک مرکز تخصصی نیاز به یک اتاق مجزا دارای مت است که از لحاظ اقتصادی برای یک مرکز ماساژ به صرفه نیست نسبت به یک ماساژ سویدی که فقط نیاز به یک تخت پورتابل دارد البته در حال حاضر برخی از تکنسین های امریکایی این ماساژ را مقداری تعدیل داده و ان را قابل اجرا بر روی تخت کرده اند.
ماساژ تایلندی در تایلند
این ماساژ را میتوانید تقریبا در همه جای این شهر با قیمت بسیار ارزان پیدا کنید از انجایی که ریشه این ماساژ در تایلند است افراد بسیار ماهری در این کشور حضور دارند و با قیمت بسیار مناسب شما به شما لذت وصف نشدنی این ماساژ را پیشنهاد میکنند.

بیشتر بخوانید :فواید ماساژ تایلندی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید