درمان کمر درد (قسمت اول)

درمان کمر درد

طبق امار های منتشره حدود 80 درصد افراد در طول زندگیشان حداثل یک بار کمر درد را تجربه کرده اند معمولا کمر درد بر اثر گرفتگی عضلات ناحیه مربوطه اتفاق میافتد در صورتی که اسیب به مهره ها و ساختار های اصلی نرسیده باشد معمولا با این روش هایی که در ادامه در باره انها صحبت خواهیم کرد کمردرد به شدت بهبود پیدا خواهد کرد .

گرفتگی های عضله میتوانند در اثر بلند کردن یک جسم سنگین بدون گرم کردن بدن و یا خم شدن برای بلند کردن یک خودکار اتفاق بیوفتد.

1:استراحت محدود

طبق تحقیقات به عمل امده افرادی که در هنگام کمر درد بیشتر از سه روز استراحت مطلق داشته اند درد بیشتری در کمر خود احساس کرده اند و انجام فعالیت روزانه برای انها مشکل تر بوده نسبت به کسانی که  فعال مانده اند و کمتر استراحت کرده اند.

 2: ورزش کردن

انجام ورزش های سبک مانند پیاده روی میتواند به شدت به کمر درد شما کمک کند انجام این مورد باعث ماندن کمر شما در حالت طبیعی خود شده و درد را از شما دور میکند دقت کنید که در انجام این حرکات فشار زیادی به خود وارد نکنید و از انجام حرکات ناگهانی مانند چرخش ها و سایر مواردی که باعث ایجاد درد در اول بار شده اند خودداری کنید.

3:حفظ حالت طبیعی کمر

حفظ حالت نرمال و طبیعی کمر باعث میشود فشار از اعصاب برداشته شده و درد کمر بهبود یابد البته شروع درد میتواند حتی بعد از یک روز سنگین تمرینی بعد از باشگاه شروع شود اما علت درد ممکن است در طی سالیان و در اثر عدم حفظ حالت طبیعی کمر ایجاد شود.

4:پیش یک متخصص بروید

البته شاید بهترین کار برای این نوع درد ها دیدن یک متخصص باشد زیرا که ممکن است درد ناشی از اسیب دیسک های بین مهره ای و یا ساختار های دیگر باشد .

5:افزایش قدرت عضلات کمر

بسیاری از افرادی که در باشگاه های بدن سازی تمرین میکنند عضلات کمر خود را به خوبی تمرین نمیدهند و به جای ان بر روی عضلات شکمی خود کار میکنند که البته این موضوع میتوانند در بلند مدت باعث افزایش گودی کمر شده و درد را به همراه بیاورد پس هرگز از تمرین عضلات فیله کمر خود غافل نشوید.

6:افزایش قدرت انعطاف بدن

با افزایش قدرت انعطاف پذیری بدن فشار روی بدن متعادل شده و از نواحی خاص برداشته میشود در نتیجه اسیب های رسیده به کمر کمتر میشود.

7:استفاده دایمی از کمر بند

استفاده از کمربند های وزنه برداری را فقط برای مدتی که به زیر وزنه های سنگین میروید محدود کنید طبق تحقیقات استفاده از کمربند بیش از 15 دقیقه باعث کاهش قدرت عضلات کمر و در نتیجه کمر درد در طولانی مدت میشود.

8:استفاده از کیسه اب یخ و گرم

گرچه گفتن این که کدام یک مفید تر است بسیار سخت است اما معمولا پرشکان استفاده از کیسه اب یخ را به مدت 48 ساعت خصوصا تا زمانی که تورم در کمر وجود دارد توصیه میکنند. اگر استفاده از کیسه اب سرد برای شما سخت است میتوانید از اب گرم نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید علل کمر درد

بیشتر بخوانید درمان کمر درد قسمت دو

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید